1-2 Haziran 2013 Acikogretim  final sınav giriş yerleri açıklandı. AÖF Sınav Giriş Belgesi nasıl alacağını bilmeyen arkadaşlar için 1-2 Haziran tarihlerinde yapılacak AÖF finalsınavına giriş belgesi almak isteyenler sırasıyla AÖF sınav giriş belgesi almak için şu adımları takip etsin. Sınava giriş belgelerine http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptığınız öğrenci sayfasından ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda açılan sayfadan “Açıköğretim Öğrenci Otomosyonu (TÜRKİYE)” Yazısına tıklayıp, açılan sayfaya T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak sol üstte yer alan menülerden ” Sınav Giriş Belgesi ” linkine tıkladığınızda bilgileriniz karşınıza çıkacak.

aof_sinav_giris_belgesi

AÖF Sınav Giriş Belgesi Almak Final sınavı bahar döneminin son sınavı durumunda. Çünkü: AÖFöğrencilerinin büyük tepkisini çeken bütünleme sınavlarının kaldırılma kararından geri adım atılmadığı için  öğrencilerinin bütünleme sınavı hakkı bulunmuyor.

Açıköğretim (aöf) Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır

AÖF Not Ortalaması
Dönem notu ve genel not ortalaması AÖF tarafından yayınlandı. Dönem notu ve genel not ortalamaları da yayınlandı. Öğrenciler bu sonuçlara bakarak, CD, DC, DD notu aldıkları derslerinden geçip geçmediklerini öğrenebilecekler. Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekiyor.

AÖF DERS GEÇME BİLGİLERİ
AÖF KULLANILAN KISALTMALAR VE TERİMLER

  1. AA ile CC arası “Geçer” notudur.
  2. CD ile DD arası “Koşullu Geçer” notudur; Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
  3. FF, YZ, DZ “Kalır” notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
  4. Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
  5. Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.

No comments yet... Be the first to leave a reply!