Charollais koyunuCharollais koyunu nu farklı kılan en önemli özelliklerden biri diğer türlere nazaran daha az yağlı olması ve daha hızlı büyümesidir.Charollais koyunu, son dönemlerin en popüler türlerinden biri.Genellikle eti için yetiştirilen bu koyun, birçok ülkede yağsız kuzu eti için kullanılıyor. Bu koyun ırkının en önemli özelliği ise kuzularının erken yetişmesi ve etinin yağsız olması. Bu nedenle yetiştiriciler ve tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

Ayrıca sütü de normal koyuna göre daha fazla. Charollais koyununun normal koyuna göre yüzde 250 daha karlı olduğunu söyleyen saanen.org Satış Müdürü Osman Atız, bu koyunların genellikle Fransa ve Bulgaristan’dan ithalatının yapıldığını belirtiyor. Bu koyun türünün üretimi için proje başlattıklarını belirten Atız, “İlk koyunlarımızı aldık. Satışlara ise 2013 yılında başlayacağız” diyor. Kuzuların satış fiyatı 800 lira. Kuzulardan ertesi yıl geri dönüş alınabiliyor. Bu alanda yatırımı düşününler için karlı bir yatırım olabilir.

başarılı iş fikirleri, cok para kazandiran isler, En Çok Para Kazandıran İşler, en iyi para kazandıran işler, geleceği parlak iş fikirleri, ilginç iş fikirleri,Charollais koyunu, Charollais koyunu fiyatı ne kadardır, Charollais koyunu nerede yetişir, Charollais koyunu sütü fiyatı, Charollais koyunu yetistiriciligi, Charollais koyunu yetiştirmek için alanlar, manda yoğurdu fiyatı, para kazandıran işler, para kazandıran yenilikçi fikirler, tarım ve hayvancılık ile ilgili iş fikirleri,Charollais koyunu fiyatı,koyun türleri

No comments yet... Be the first to leave a reply!