reklam engelleme-1Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 8′e sahip bir sistem ile internet erişiminde Internet Explorer dışında Google Chrome, Mozilla Firefox ya da Opera gibi farklı tarayıcılar ve tarayıcı eklentileri kullanabilirsiniz.
Fakat Windows RT kurulu tabletlerde henüz bu seçenekler mevcut değil. Windows RT kurulu tablet bilgisayarınızda web sayfalarındaki reklamları engellemek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Aynı işlemi Windows 8′de de sorunsuzca uygulayabilirsiniz.
Internet Explorer 10: Reklamları Engellemek

Internet Explorer’ı çalıştırın. Sağ üst kısımda yer alan “Araçlar” simgesine tıklayın. Açılan menüden “Eklentileri Yönet” seçeneği ile devam edin.
reklam engelleme 2
Açılan pencerede sol kısımda yer alan ”İzlenme Korunması” sekmesini görüntüleyin. Ardından alt kısımda beliren “İzleme Koruması Listesini çevrimiçi alın…” seçeneğine tıklayın.
reklam engelleme 3
Açılan web sayfasındaki listeden “EasyList” i bulun. Bu seçenek popüler reklam engelleme eklentisi Adblock Plus tarafından da kullanılıyor. “Ekle” butonuna tıklayın.

Son olarak karşınıza gelen uyarı penceresinde “Liste Ekle” butonuna tıklayın. İşlem gerçekleştiğinde internet sitelerindeki reklamların büyük oranda engellendiğini göreceksiniz.
reklam engelleme4

No comments yet... Be the first to leave a reply!