kafeCafe İşletmeciliği Oldukça Kazançlı.Rusyada,özellikle kafe işletmecilerinin oldukça iyi kazanç sağladığını söyleyebiliriz.Türüne,büyüklüğüne ve konumuna göre oldukça değişkenlik göstermektedir.Ortalama bir cafe 30.000-50.000 $ açılabilmektedir.1 Yılda yatırdığınız paranın daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Nasıl Başlamalısınız?

1-Cafenizin türüne karar verin: Açmayı düşündüğünüz cafenin konseptini planlamalısınız.Arkadaşların beraber vakit geçireceği bir mekan mı,sabahları için bir atıştırma yeri mi,sadece erkeklerin takılacağı ve maç izleyeceği bir yer mi olacağına karar vermelisiniz.Örnekler tabiki de çoğultulabilir.Hedef kitlenizi belirlemeniz sizin ilk karar vermeniz gereken şey.

2-Kendinizi müşteri olarak hayal edin:Müşteri olarak zihninizde bu cafeye geldiğinizi canlandırın.Ne yemek ve içmek istersiniz? Rusların yemek kültürleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.Nasıl masalarda oturup,neye ihtiyaç duyarsınız? Bunları hayal etmek,fikir sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır.

3-Büyüklüğüne karar verin:Aynı anda kaç kişiye servis verebileceğinizi düşünün.Bunun için bulunduğun şehrin insan potansiyeli de çok önemli.Şunu da unutmayın ki:insanlar cafenizin ne kadar büyük olduğundan çok, nasıl göründüğüne ve de nasıl hizmet verdiğine bakacaklardır.

4-Konum belirleyin:Cafenizin konumu,başarınız için en önemli kriterlerden biri.Cafe çeşidine göre konum belirlemeniz,hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

No comments yet... Be the first to leave a reply!